02.21.2021. Հաստատվել է է կորոնավիրուսային հիվանդության 60 նոր դեպք, մահացել է 8 մարդ
ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է՝ հունվարի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 159798 դեպք, որոնցից 143640-ն` առողջացած, 2836-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12635 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 596416 թեստավորում:
«Այսպիսով` երեկ կատարվել է 540 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 60 նոր դեպք: Ունենք 285 առողջացած և 8 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 687 է»,- ասված է ԱՆ տարածած հաղորդագրությունում։

02.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 60 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 60 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 540 тестах), выздоровели 285 человек.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 субботу, 02 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 159798. От COVID-19 выздоровело в общей сложности 143640 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2836. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 687.
Фактически на лечении находится 12635 пациентов. В общей сложности было проведено 593903 тестирования.