04.01.2021. Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 193 նոր դեպք, 14 մարդ մահացել է
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է՝ հունվարի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 160220 դեպք, որոնցից 144831-ն` առողջացած, 2864-ը` մահվան ելքով:
«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11834 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 598705 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1201 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 193 նոր դեպք: Ունենք 740 առողջացած և 14 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 691 է»,- ասված է ԱՆ տարածած հաղորդագրությունում։

04.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 193 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 193 новых случая заражения коронавирусом (при проведенном 1201 тесте), выздоровело 740 человек.
За минувшие сутки скончались 14 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельник, 04 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 160220. От COVID-19 выздоровело в общей сложности 144831 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2864. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 691.
Фактически на лечении находится 11834 пациента. В общей сложности было проведено 598705 тестирований.