Աշխարհում ավելի քան 85 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով
Աշխարհում կորոնավիրուսային վարակի հայտնաբերված դեպքերի թիվը գերազանցել է 85 միլիոնը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ ներկայացնելով Ջոն Հոփկինսի համալսարանի հրապարակած տվյալները։
Համալսարանի տվյալներով՝ աշխարհում վարակվածների թիվը 85, 059, 632 է, մահացել է 1, 841, 077 մարդ, վերականգնվել է 47, 777, 565 հոգի։
Վարակվածների ամենամեծ թիվը գրանցվել է ԱՄՆ-ում` 20, 577, 177։ Ընդհանուր առմամբ, ԱՄՆ-ում մահացել է 351,426 վարակված մարդ: Հնդկաստանը վարակվածության թվով երկրորդ տեղում է. հայտնաբերվել է հիվանդության 10, 323, 965 դեպք, և մահացել է 149, 435 մարդ:
Երրորդ տեղում Բրազիլիան է, որտեղ գրանցվել է հիվանդության 7, 716, 405 դեպք, որից 196,018-ը՝ մահվան ելքով։

Более 85 миллионов человек во всем мире инфицированы коронавирусом
Число выявленных случаев заражения коронавирусом в мире превысило в понедельник 85 млн. Об этом свидетельствуют данные американского Университета Джонса Хопкинса, передает ТАСС.
По данным университета, число инфицированных в мире сейчас составляет 85 059 632, умерли 1 841 077 человек, выздоровели 47 777 565 заразившихся. Наибольшее число заражений - 20 577 177 - выявлено в США. Всего в Соединенных Штатах умерли 351 426 инфицированных.
Второе место по числу заражений занимает Индия с 10 323 965 выявленными случаями и 149 435 смертями. За ней идет Бразилия, где заразились 7 716 405 граждан, из них умерли 196 018.