Արցախում ձևավորվել են ռազմական բժիշկ-խաղաղապահների մոբիլ խմբեր. ՌԴ ՊՆ
Ռուս խաղաղապահները բազմաֆունկցիոնալ բժշկական թիմեր են ստեղծել՝ Արցախի հեռավոր բնակավայրերում ռազմական բժիշկների դաշտային աշխատանքն ապահովելու համար: Տեղեկությունը հաղորդում է ՌԴ ՊՆ-ն:
«Անցած մեկ օրվա ընթացքում ռուս ռազմական բժիշկները օգնություն են ցուցաբերել Մարտունու շրջանի Ննգի բնակավայրի ավելի քան 50 բնակչի: Ընդհանուր առմամբ, ռուս ռազմական բժիշկները օգնություն են ցուցաբերել Արցախի ավելի քան 1100 բնակչի, այդ թվում՝ 135 երեխայի:
Բժիշկների շարժական թիմի աշխատանքի ընթացքում բուժական, վիրաբուժական և այլ ոլորտային որակյալ մասնագետների կողմից հետազոտվելուց հետո բոլոր դիմած քաղաքացիներին տրվել է  խորհրդատվություն և կատարվել են անհրաժեշտ նշանակումներ»,- ասվում է ՌԴ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Mobile medical teams of Russian peacekeepers formed in Artsakh - Russian Defense Ministry
Russian peacekeepers from the special-purpose medical detachment (SMU) have created multifunctional medical teams to ensure the field work of military medics in remote localities of Nagorno-Karabakh, Russian Defense Ministry reported.
Over the past day, Russian military medics have provided medical assistance to more than 50 residents of Nngi village of Martuni region. In total, more than 1,100 residents of Nagorno-Karabakh received qualified medical care in the field hospital of the Ministry of Defende, including 135 children.
All citizens who applied received consultations and necessary appointments after being examined by qualified therapists, surgeons and other specialized specialists in a deployed mobile hospital," the source said.