05.01.2021. Կորոնավիրուսի 324 նոր դեպք է գրանցվել, 15 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1601 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 324 նոր դեպք: Առողջացել է 928 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 15 մարդ։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունվարի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 160544 դեպք, որոնցից 145759-ն` առողջացած, 2878-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս  692 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11215 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 600306 թեստավորում:

05.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 324 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 324 новых случая заражения коронавирусом (при проведенном 1601 тесте), выздоровели 928 человек.
За минувшие сутки скончались 15 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 5 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 160220. От COVID-19 выздоровело в общей сложности 160544 человек. Выздоровели 145759 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2878. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 692.
Фактически на лечении на данный момент находятся 11215 пациентов. В общей сложности было проведено 600306 тестирований.