Գաբրելյանով. Ինչպես կատակում են վարչապետի թիկնազորի տղաները՝ Նիկոլն ինքնամեկուսացել է շշի հետ
Ռուսաստանում հայտնի հայ մեդիամագնատ Արամ Գաբրելյանովը, վկայակոչելով իր աղբյուրները, թելագրամի իր ալիքում ներկայացրել է, թե ինչ է նախորդել Նիկոլ Փաշինյանի՝ Սուրբծննդյան պատարագին չմասնակցելուն։
«Փաշինյանի շրջապատին մոտ կանգնած իմ աղբյուրները հայտնում են, որ վարչապետի թիմն ընդվզում է։
Երեկ երեկոյան թիմի մի քանի ամենաակտիվ անդամներ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ քննարկել են իրավիճակը: Եզրակացությունը ցավալի է։
Հիմնական լեյտմոտիվն այս է՝ մեր կյանքը դժոխքի է վերածվել, փողոց դուրս գալ չի կարելի, քանի որ մարդիկ առնվազն վիրավորում են, շատ հայեր բռունցքներով են «դիմավորում»,- գրել է նա։
Գաբրելյանովի փոխանցմամբ, Միրզոյանը փորձել է հանգստացնել պատգամավորներին, հայտնել է, որ Նիկոլը դիմել է բանակի ղեկավարությանը, բանակը փողոց դուրս բերելու, պարետային ժամ սահմանելու համար՝ փորձելով վախեցնել ընդդիմությանը։ Գեներալները կտրականապես հրաժարվել են։
«Կինոպրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանի երեկվա կոչը՝ Փաշինյանին եկեղեցի մուտք գործել թույլ չտալու մասին, Փաշինյանին հունից հանել է։ Ամբողջ գիշեր նա պահանջել է ձերբակալել Գրիգորյանին, այն բանից հետո, երբ ուժայինները մերժել են, Փաշինյանը սովորականի պես խմել է։
Վաղ առավոտյան մամուլի ծառայությունը ծիծաղելի առիթ է մտածել կորոնավիրուսով արդեն հիվանդացած Փաշինյանի համար, նա ինքնամեկուսացել է։

Габрелянов: Как шутят ребята из охраны премьера Армении, Никол самоизолировался с бутылкой
Известный армянский медиамагнат в России Арам Габрелянов со ссылкой на свои источники рассказал в своем телеграм-канале, что предшествовало неучастию Никола Пашиняна в рождественской литургии.
«Мои источники из окружения Пашиняна сообщают, что команда премьера бунтует.
Вчера вечером несколько самых активных членов команды во главе с Араратом Мирзояном обсуждали сложившуюся ситуацию. Вывод плачевный.
Лейтмотив- наша жизнь превратилась в ад: выйти на улицу нельзя- люди минимум обзывают, очень многие армяне лезут с кулаками», написал он.
Как передает Габрелянов, Мирзоян пытался успокоить депутатов, но как говорят источники , он сам на серьезной измене. Мирзоян сообщил, что Никол обращался к руководству армии, вывести армию на улицы и ввести комендантский час. Пытаясь таким образом припугнуть оппозицию. Генералы категорически отказались.
Вчерашний призыв кинопродюсера Армена Григоряна не пускать Пашиняна в церкви Армении, вывел Пашиняна из себя. Всю ночь он требовал арестовать Григоряна, но после того, как силовики отказались, премьер по обыкновению запил.
Рано утром пресс- служба придумала смехотворную отмазку для уже переболевшего коронавирусом Пашиняна- ушёл на самоизоляцию.