Հունվարի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 161 054 դեպք, որոնցից 147388-ն` առողջացած, 2901-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10070 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 602986 թեստավորում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ-ն։
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1218 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 201 նոր դեպք: Ունենք 812 առողջացած և 11 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 695 է:

07.01.2021. В Армении за сутки подтвержден 201 новый случай заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 201 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 1218 тестах), выздоровели 812 человек.
За минувшие сутки скончались 11 пациентов с коронавирусом.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 7 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 161 054. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 147388 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2901. Фактически на лечении на данный момент находятся 10070 пациентов. В общей сложности было проведено 602986 тестирований.
За минувшие сутки зарегистрированы также 3 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 695.