«Էրմէնի Տիլը». Ադրբեջանում լույս է տեսել հայերենի ուսուցման դասագիրք
Այն նախատեսված է ինչպէս միջազգային հարաբերությունների վերլուծության կենտրոնի կողմից կազմակերպված հայերենի դասընթացների ուսանողների, այնպես էլ նրանց համար, որոնք կցանկանան անհատապես սովորել: Այս մասին գրում է Arevelk-ը:
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրքի հետ կապված գրել է․ ««Բազավար»՝ Բաքվի բռնապետի քարոզչամեքենայի հրատարակած հայերենի նոր դասագրքի 1-ին մասի 1-ին դասի բառերից է։
Մոտավորապես մի քառասունվեց տարի հայերեն խոսում եմ, քառասունմեկ տարի՝ կարդում ու գրում, բայց այս բառը, առանց բացատրական բառարանի օգնության, չհասկացա։
Փաստորեն, «բազայի վարիչ» է նշանակում։ Շատ պետքական բառ է հայոց լեզու սովորող թուրքի համար, խոսք չկա։ Իրենք, մեծ մասամբ, կանաչեղենի և բանջարեղենի բազայի «բազավար» են երազում դառնալ»։

«Эрмени тил»: В Азербайджане вышел в свет учебник армянского языка
Он предназначен как для студентов курсов армянского языка, организованных Центром анализа международных отношений, так и для тех, кто хочет учиться индивидуально. Об этом пишет Аревелк.
Заведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ), кандидат наук Вардан Восканян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Базавар» - одно из слов 1-го урока 1-й части нового армянского учебника, изданного пропагандистской машиной бакинского диктатора.
Я говорю по-армянски около сорока шести лет, читаю и пишу сорок один год, но я не понял этого слова без толкового словаря.
Фактически это означает «управляющий базы». Нет слов, это очень необходимое слово для турка, изучающего армянский язык. Большинство из них мечтают стать «базаваром» на базе зелени или овощной базе».