Էգեյան Ավիաուղիները վերսկսում է թռիչքներն Աթենքից դեպի Երևան՝ զեղչային վաճառքով
Թուրքիայի կողմից հովանավորված ադրբեջանական զինուժի և սիրիացի վարձկանների՝ Արցախի վրա հարձակման պատճառով դադարեցվեցին ուղիղ չվերթները Հունաստանի և Հայաստանի միջև, որոնք իրականացվում էին «Aegean Airlines»-ի (Էգեյան Ավիաուղիներ) և Wizz Air-ի կողմից:
Սակայն նոյեմբերի 9-ին հրադադարի ռեժիմի դառը պայմանագրի ստորագրմամբ Հայաստանում վիճակը դանդաղորեն նորմալանում է: Այս մասին գրում է Greek City Times-ը։
Էգեյան ավիաուղիները մարտի 31-ից կվերսկսեն թռիչքները Աթենքից դեպի Երևան՝ զեղչված գներով:
Նշվում է, որ դեպի Երևան զեղչված թռիչքները հասանելի կլինեն մինչ հունվարի 11-ը:
«Եթե Հունաստանի սահմաններից դուրս միջազգային արձակուրդ եք փնտրում, ինչու չքննարկել Հայաստանը և աջակցել ժողովրդին ու տնտեսությանը, որն ավերվել է Թուրքիայի կողմից հովանավորված Արցախ ներխուժումից հետո»,- գրում է կայքն ու ներկայացնում Հայաստանի տեսարժան վայրերի նկարները։

Greek Aegean Airlines resumes flights to Yerevan with discount sale
Due to the Turkish-sponsored invasion of Artsakh by the Azerbaijani military and Syrian mercenaries, direct flights between Greece and Armenia, run by Aegean Airlines and Wizz Air, ended.
However, with the signing of the bitter ceasefire agreement on November 9, normalcy is slowly beginning to return to Armenia, Greek City Times reports.
Aegean Airlines will resume flights to Yerevan from Athens on March 31 with discounted prices.
The discounted flights to Yerevan will be available until January 11.
"If you are looking for an international holiday outside of Greece, why not consider Armenia and support the economy and people that have been devastated following the Turkish-sponsored invasion of Artsakh," the media outlet said, sharing photos of Armenia's sights.