08.01.2021. Կորոնավիրուսի 361 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 8 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1700 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 361 նոր դեպք: Առողջացել է 573 մարդ։ Մել օրում մահացել է 8 մարդ։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունվարի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 161415 դեպք, որոնցից 147961-ն` առողջացած, 2908-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 696 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9850 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 604686 թեստավորում:

08.01.2021. В Армении за сутки подтвержден 361 новый случай заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 361 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 1700 тестах), выздоровели 573 человека.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницу, 8 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 161415. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 147961 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2908.
Фактически на лечении на данный момент находятся 10070 пациентов. В общей сложности было проведено 602986 тестирований.
За минувшие сутки зарегистрирован также 1 случай смерти пациента, у которого был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 696.
Фактически на лечении на данный момент находятся 9850 пациентов. В общей сложности было проведено 604686 тестирований.