Կաննի կինոփառատոնը կարող է կայանալ ամռանը
Կաննի միջազգային կինոփառատոնը կարող է տեղի ունենալ 2021 թվականի ամռանը, եթե համաճարակային պայմանները թույլ տան:
Ըստ փառատոնի կազմակերպիչների, միջոցառումը նախատեսված է իր սովորական ամսաթվին`մայիսին, հնարավոր է` մայիսի 11-22-ը: Հնարավոր է նաև հետաձգվի հունիսի կամ հուլիսի վերջերը: Լուրը հայտնում է kulturomania.ru-ն։
2020 թվականին կորոնավիրուսային համաճարակի պատճառով Կաննի ավանդական կինոփառատոնի փոխարեն անցկացվել է դրա մինի տարբերակը, որի ժամանակ ցուցադրվել է հիմնական ծրագրի չորս ֆիլմ: Ցուցադրությունը տեղի է ունեցե հոկտեմբերի 27-29-ը:

Международный каннский кинофестиваль может пройти летом 2021 года, если позволит эпидемическая обстановка. Как отметили организаторы фестиваля, мероприятие планируется на его обычные сроки — май, возможно, с 11 по 22 мая. Не исключен и перенос на конец июня или июля. Новость передает kulturomania.ru
В этом году из-за пандемии коронавируса вместо традиционного Каннского кинофестиваля была представлена его мини-версия, на которой показали четыре картины из основной программы. Смотр проходил с 27 по 29 октября.