Այսօր կյանքից հեռացել է Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի դերասան, ՀԽՍՀ վաստակավոր արտիստ Ժակ Ենգիբարյանը։ Լուրը հայտնում են թատրոնից:
Ժակ Ենգիբարյանը ծնվել է 1936 թվականին Լենինգրադում։ Մի քանի ամիս անց ընտանիքը տեղափոխվել է Երևան։ 1953 թվականին ավարտել է Երևանի Ձերժինսկու անվան միջնակարգ դպրոցը: 1953-1958 թվականներին սովորել է Մոսկվայի պետական գեղարվեստա-թատերական ինստիտուտի ռեժիսուրայի ֆակուլտետում։
1958-1962 թվականներին եղել է Վիլնյուսի ռուսական դրամատիկ թատրոնի դերասան, մինչև 1977 թվականը որպես դերասան աշխատել է Խորհրդային միության տարբեր քաղաքներում՝ Պետրոզավոդսկ, Օմսկ, Բաքու, Թբիլիսի: 1977 թվականից աշխատել է Երևանի Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում, 1993 թվականից՝ Երևանի Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի թատրոնում։
Նա խաղացել է «Հերակլեսի սխրանքները», «Անժելո», «Բոռը», «Դարտանյանը և երեք հրացանակիրները», «Նամուս», «Արշակ թագավոր», «Քանդած օջախ», «Մխիթար սպարապետ», «Ցիլինդր», «Պահանջվում է ստախոս», «12-րդ գիշեր» ներկայացումներում, «Քայլեր մշուշում» ֆիլմում:

Сегодня ушел из жизни актер Государственного театра музыкальной комедии им. Акопа Пароняна, заслуженный артист СССР Жак Енгибарян. Новость передают из театра.
Жак Енгибарян родился в 1936 году в Ленинграде. Через несколько месяцев семья переехала в Ереван. В 1953 году окончил среднюю школу им. Дзержинского города Еревана. С 1953 по 1958 год учился на режиссерском факультете Московского государственного художественно-театрального института.
С 1958 по 1962 год был актером Русского драматического театра Вильнюса, до 1977 года работал актером в различных городах Советского Союза: Петрозаводске, Омске, Баку, Тбилиси. С 1977 года работал в Русском драматическом театре им. Станиславского в Ереване, а с 1993 года в Ереванском Театре музыкальной комедии Акопа Пароняна.
Он сыграл в спектаклях: «Подвиги Геракла», «Анджело», «Овод», «Дартанян и три мушкетера», «Честь», «Корол Аршак», «Разбитый очаг», «Мхитар спарапет», «Цилиндр», «Требуется лжец» «12-ая ночь» и в фильме «Шаги в тумане».