Հայաստանում երեկ կատարվել է 2093 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 485 նոր դեպք: Առողջացել է 644 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 18 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Հունվարի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 163128 դեպք, որոնցից 151246-ն` առողջացած, 2951-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 715 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8216 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 613908 թեստավորում:

13.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 485 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 485 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2093 тестах), выздоровели 644 человека.
За минувшие сутки скончались 18 пациентов с коронавирусом, 8 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 среду, 13 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 163128. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 151246 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2951. За минувшие сутки зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 715.
Фактически на лечении на данный момент находятся 8216 пациентов. В общей сложности было проведено 613908 тестирований.