14.01.2021. Կորոնավիրուսի 448 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 18 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2612 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 448 նոր դեպք: Առողջացել է 603 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 18 մարդ:  Նրանցից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունվարի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 163576 դեպք, որոնցից 151849-ն` առողջացած, 2963-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս  721 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8043 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 616520թեստավորում:

14.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 448 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 448 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2612 тестах), выздоровели 603 человека.
За минувшие сутки скончались 18 пациентов с коронавирусом, 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 14 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 163576. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 151849 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2963. За минувшие сутки зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 721.
Фактически на лечении на данный момент находятся 8043 пациента. В общей сложности было проведено 616520 тестирований.