Իրանցի մարզիկն իր ոսկե մեդալը նվիրել է արցախյան պատերազմում զոհված հայազգի մարզիկի ընտանիքին
2017 թվականի հոկտեմբեր ամսին Հայաստանում անցկացված Կյոկուշին կարատեի Հայաստանի 12-րդ բաց առաջնությանը ոսկե մեդալ նվաճած իրանցի մարզիկ Ահմադ Բաղերիփուրը որոշել է իր ոսկե մեդալը, որպես հարգանքի տուրք, նվիրել 2020 թվականի Արցախյան պատերազմի ժամանակ զոհված հայազգի մարզիկ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին։
Արթուր Սուքիասյանը և Ահմադ Բաղերիփուրը միասին հանդես են եկել մի շարք առաջնություններում և ունեցել  բարեկամական հարաբերություններ։
Իրանում ՀՀ դեսպանության հաղորդմամբ, հունվարի 13-ին իրանցի մարզիկն ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության երրորդ քարտուղար Գոռ Շահվերդյանին է հանձնել իր ոսկե մեդալը՝ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին փոխանցելու նպատակով։
2017 թվականի հոկտեմբեր ամսին Հայաստանում անցկացված Կյոկուշին կարատեի Հայաստանի 12-րդ բաց առաջնությանը ոսկե մեդալ նվաճած...

Иранский спортсмен подарил свою золотую медаль семье погибшего в Арцахской войне Артура Сукиасяна
Завоевавший золотую медаль на проходившем в октябре 2017 года 12-м Открытом чемпионате Армении по Киокушин Каратэ иранский спортсмен Ахмад Багерипур решил в качестве дани уважения памяти подарить свою золотую медаль семье погибшего во время Арцахской войны армянского спортсмена Артура Сукиасяна.
Как сообщает посольство Армении в Иране, Артур Сукиасян и Ахмад Багерипур вместе выступали на ряде первенств и поддерживали дружеские отношения.
13 января иранский спортсмен вручил третьему секретарю посольства Армении в ИРИ Гору Шахвердяну свою золотую медаль с целью передачи семье Артура Сукиасяна.