Թշնամի երկրի ղեկավարների՝ Շուշի բերդաքաղաք այցելելուց ու այցի լուսանկարների տարածվելուց հետո պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին.
«Նիկո՞լ, ալիևներին հրավիրում էիք Շուշի՝ մուղամ լսելու:
Եկել են, ու՞ր եք: Գնացեք դիմավորեք, սուփրա-սեղան գցեք, իրար հետ նալբաքի պարեք:
Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցի. Փաննահ խանը (հիմա՝ Ալիևը) դավաճան Մելիք-Շահնազարի (հիմա՝ դավաճան Նիկոլի) թողտվությամբ, պատմութայն մեջ երկրորդ անգամ հայտնվել է Շուշիում: Հայտնվել է, որ ասի, ով տիրում է Շուշիին, տիրում է նաև Արցախին:
Նիկո՛լ, դու էն տղեն չէի՞ր, որ գլուխ էիր գովում, թե պապերդ ծագումով Շուշեցի են, և հպարտանում էիր, որ Արցախյան արմատներ ունես:
Պարոն ոչ բարով «գերագույն գլխավոր հրամանատար», Ալիևների՝ Շուշի այցելելու կապակցությամբ հայ ժողովրդին ասելիք չունե՞ս, թե գրպանային ծախու «կուսակցությունների» հետ հանդիպումներ ես անում, որ իշխանության մնալու ընտրություններ անես:
Իսկ ապագայում էլ, երևի ենթադրում ես, որ Ալիևներն այցելելու են Տավուշի մարզի Վերին կամ Ներքին Ոսկեպար, Սոֆուլու և Բարխուդարլու, Արարատի մարզի Տիգրանաշեն, Սյունիքի մարզի Շուռնուխ, Գեղարքունիքի մարզի Արդանիշ ու Սոթքի հանքավայր՝ ադրբեջանի դրոշը բարձրացնելու համար:
Հայե՛ր, ձեզ ընդհանրապես չի հետաքրքրու՞մ այն ինչ տեղի է ունենում ձեր շուրջ: Վաղը, մյուս օրը ֆեյսբուքում ե՞ք տուն կառուցելու, երեխա ունենալու, եկեղեցի գնալու, հարսանիք անելու: Դեռևս չե՞ք համոզվել, որ դուք մի պրոբլեմ ունեք, որի անունն է Նիկոլ»։

Артак Закарян: Никол, Алиевы приехали в Шуши, вы где?
После посещения президентом Азербайджана и его супругой оккупированной в ходе осенней 44-дневной войны культурной столицы Арцаха (НКР) – города-крепости Шуши, публикации ими фото из армянского Собора Сурб Аменапркич Казанчецоц (Святого Христа Всеспасителя), бывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян на своей странице в соцсети Facebook обратился к Николу Пашиняну:
«Никол? Вы приглашали Алиевых в Шуши – послушать мугам.
Они пришли, вы где? Идите встречать, накрывайте столы, танцуйте вместе нелбеки.
Собор Сурб Аменапркич Казанчецоц в Шуши: Панах-хан (ныне Алиев) с разрешения предателя Мелика-Шахназара (ныне – предателя-Никола) во второй раз в истории оказался в Шуши. Оказался там, чтобы сказать: кто владеет Шуши, тот владеет и Арцахом.
Никол, разве не ты хвастался, будто твои деды происходят из Шуши, и ты гордился тем, что у тебя арцахские корни?
Господин, не к добру будет сказано, «верховный главнокомандующий», вам нечего сказать армянскому народу по поводу посещения Алиевами Шуши? Или же ты проводишь встречи с карманными и продажными «партиями», чтобы провести выборы для удержания власти?
А в будущем, наверное, предполагаешь, что Алиевы посетят Верин или Неркин Воскепар,  Тавушской области, Софулу и Бархударлу, Тигранашен Араратской области, Шурнух Сюникской области, Арданиш и Сотский рудник Гегаркуникской области – для поднятия азербайджанского флага.
Армяне, вас совсем не интересует то, что происходит вокруг вас? Завтра-послезавтра будете строить дом и растить детей, ходить в церковь и играть свадьбу в Facebook? Вы все еще не убедились, что у вас лишь одна проблема, и имя ей – Никол?»