Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները փակ են։
Մ-6 միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի Հաղպատի խաչմերուկից մինչև Նեղոց ճանապարհահատվածը հունվարի 15-ին, ժամը 13:30-ից մինչ 17:00-ն պայթեցման աշխատանքներով պայմանավորված փակ է լինելու։
Վարդենյաց լեռնանցքը բեռնատարների համար դժվարանցանելի է։
Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի և Ճամբարակ քաղաքներում տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը ձնահյուսի վտանգի պատճառով փակ է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար, ինչպես նաև ռուսական կողմում կա կուտակված 100 բեռնատար ավտոմեքենա:
ՀՀ ԱԳՆ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։ Արգելքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին:

Lars road closed for all types of vehicles due to snowfall hazard
Some roads are closed in the territory of Armenia, according to thread updates by the Ministry of Emergency Situations.
In Aragatsotn region, roadways leading from "Amberd" high mountain meteorological station to Amberd fortress and to Kari lake are closed.
Vardenyats pass is difficult to pass. Snow is reported in Martuni and Tchambarak towns of Gegharkunik province.
According to the information provided by the Georgian Ministry of Internal Affairs, Stepantsminda-Larsi highway is closed for all types of vehicles due to snowfall hazard, and there are 100 trucks accumulated on the Russian side.
Armenia's Ministry of Foreign Affairs reports the decision of the entry ban on foreign nationals to Georgia remains in force. The ban does not apply to the carriage transportation.