Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները փակ են։
Մ-6 միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի Հաղպատի խաչմերուկից մինչև Նեղոց ճանապարհահատվածը հունվարի 15-ին, ժամը 13:30-ից մինչ 17:00-ն պայթեցման աշխատանքներով պայմանավորված փակ է լինելու։
Վարդենյաց լեռնանցքը բեռնատարների համար դժվարանցանելի է։
Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի և Ճամբարակ քաղաքներում տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը ձնահյուսի վտանգի պատճառով փակ է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար, ինչպես նաև ռուսական կողմում կա կուտակված 100 բեռնատար ավտոմեքենա:
ՀՀ ԱԳՆ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։ Արգելքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին:

«Кавказские пленники»: на КПП «Верхний Ларс» со стороны России застряли порядка 340 машин
Министерство по чрезвычайным ситуациям сообщает, что на территории Республики Армения в пятницу, 15 января, есть закрытые автодороги.
Дороги, ведущие к крепости Амберд и озеру Кари Лич Арагацотнской области, закрыты.
15 января с 13:30 до 17:00 в связи со взрывными работами, проводимыми на дороге межгосударственного значения М-6, участок от перекрестка Ахпата до Негоц будет закрыт.
Перевал Варденяц труднопроходим для грузовых автомобилей.
В городах Мартуни и Чамбарак Гегаркуникской области идет снег.
Согласно полученным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ данным, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средств, так как есть угроза схода лавины, со стороны России скопилось 340 грузовиков.
Согласно информации, полученной из МИД Республики Армения, решение о запрете въезда иностранных граждан в Грузию остается в силе. Запрет не касается грузоперевозок.