16.01.2021. Հայաստանում կարոնավիրուսուվ հիվանդների մահվան դեպքերի թիվը հասել է 3 715-ի
ԱՆ հրապարակած պաշտոնական տվյալների համաձայն, երեկ կատարվել է 1638 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 263 նոր դեպք: Գրանցվել է  295 առողջացած և 13 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 728 է:
Համավարակից ի վեր Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդ  3 715  մարդ է մահացել։
Հունվարի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 164235 դեպք, որոնցից 152615-ն` առողջացած։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7905 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 620704 թեստավորում:

16.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 263 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 263 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 1638 тестах), выздоровели 295 человек.
За минувшие сутки скончались 13 пациентов с коронавирусом. Число случаев с летальным исходом составило 2987.
За минувшие сутки зарегистрированы также 2 случая смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 728.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 16 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 164235. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 152615 человек.
Фактически на лечении на данный момент находятся 7905 пациентов. В общей сложности было проведено 620704 тестирования.