Ամերիկահայ Հայկ Հաջինազարյանը՝ Սպիտակ տան տարածաշրջանային հաղորդակցության գծով տնօրեն
Ջո Բայդենը, որը մյուս շաբաթ պաշտոնապես կստանձնի ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը, ամերիկահայ Հայկ Հաջինազարյանին նշանակել է Սպիտակ տան տարածաշրջանային հաղորդակցության գծով տնօրեն: փոխանցում է Հանրային ռադիոն։
Հայկ Հաջինազարյանը նախկինում ծառայել է որպես Բայդենի քարոզարշավի Արևմտյան Փենսիլվանիա նահանգի մամուլի քարտուղար: Մինչ այդ Նյու Հեմփշիրում, Նեվադայում, Տեխասում, Օհայոյում և այլ նահանգներում նախնական և ընդհանուր ընտրությունների ընթացքում աշխատել է քարոզարշավի հասարակության հետ կապերի թիմի կազմում:
Նախքան քարոզարշավին միանալը, նա աշխատում էր ԱՄՆ Կոնգրեսում, նախ որպես Ինդիանա նահանգի սենատոր Ջո Դոնելիի մամուլի օգնական, ապա Ներկայացուցիչների պալատի Ազգային անվտանգության հանձնաժողովի մեծամասնության աշխատակազմի մամուլի քարտուղարի տեղակալ:
Ծնվել է Օհայոյի Կոլումբուս քաղաքում, լիբանանահայ ներգաղթյալ ծնողների ընտանիքում: Հաջինազարյանը ավարտել է Ինդիանայի համալսարանը և Վաշինգտոնի համալսարանի քաղաքական կառավարման բարձրագույն դպրոցը:

Armenian-American Ike Hajinazarian named as Regional Communications Director at the White House
US President-elect Joe Biden has named Armenian American Ike Hajinazarian as Regional Communications Director at the White House, the Public Radio of Armenia reported.
Ike Hajinazarian most recently served as the Western Pennsylvania Regional Press Secretary for the Biden campaign after working on the campaign in communications roles during the primary and general elections in New Hampshire, Nevada, Texas, Ohio, and other states.
Prior to joining the campaign, he worked on Capitol Hill, first as Press Assistant to Senator Joe Donnelly of Indiana, and later as the Deputy Press Secretary on the House Homeland Security Committee’s Majority Staff.
Born in Columbus, Ohio to Lebanese-Armenian immigrant parents, Hajinazarian is a graduate of Indiana University and the George Washington University Graduate School of Political Management.