Իրանը պատրաստ է աջակցել Հայաստան-Իրան տնտեսական ծրագրերի և նախագծերի իրականացմանը
Հունվարի 19-ին ԻԻՀ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արտաշես Թումանյանը հանդիպել է ԻԻՀ ԱԳՆ տնտեսական դիվանագիտության հարցերով նախարարի տեղակալ Սեյեդ Ռասուլ Մոհաջերին:
ՀՀ դեսպանության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում ՀՀ դեսպանն իր զրուցակցին ներկայացրել է Հայաստան-Իրան տնտեսական հարաբերությունների ներկա վիճակը: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել ենթակառուցվածքային ծրագրերին, առևտրին և ներդրումների ոլորտին առնչվող խնդիրներին:
Կողմերը քննարկել են Արցախյան պատերազմից հետո ստեղծված իրողությունների պայմաններում երկկողմ և բազմակողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման նոր միտումները, մարտահրավերներն ու հնարավորությունները:
Փոխնախարար Մոհաջերը հայտնել է ԻԻՀ ԱԳՆ-ի և իր պատրաստակամությունը՝ աջակցելու Հայաստան-Իրան տնտեսական ծրագրերի և նախագծերի իրականացմանը:

Иран готов содействовать реализации экономических программ и проектов с Арменией
Чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Иране Арташес Туманян 19 января встретился с заместителем министра по вопросам экономической дипломатии МИД ИРИ Сейедом Расул Мохаджером.
Как сообщают из посольства Армении, в ходе встречи посол Армении представил своему собеседнику нынешнее состояние экономических отношений Армения-Иран.
В частности, были затронуты вопросы, касающиеся инфраструктурных программ, торговли и инвестиций.
Стороны обсудили новые тенденции, вызовы и возможности развития двусторонних и многосторонних экономических отношений в условиях реалий, сложившихся после Арцахской войны.
Замминистра Мохаджер выразил свою готовность и готовность МИД ИРИ содействовать реализации экономических программ и проектов Армения-Иран.