Իրանը պատրաստ է աջակցել Հայաստան-Իրան տնտեսական ծրագրերի և նախագծերի իրականացմանը
Հունվարի 19-ին ԻԻՀ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արտաշես Թումանյանը հանդիպել է ԻԻՀ ԱԳՆ տնտեսական դիվանագիտության հարցերով նախարարի տեղակալ Սեյեդ Ռասուլ Մոհաջերին:
ՀՀ դեսպանության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում ՀՀ դեսպանն իր զրուցակցին ներկայացրել է Հայաստան-Իրան տնտեսական հարաբերությունների ներկա վիճակը: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել ենթակառուցվածքային ծրագրերին, առևտրին և ներդրումների ոլորտին առնչվող խնդիրներին:
Կողմերը քննարկել են Արցախյան պատերազմից հետո ստեղծված իրողությունների պայմաններում երկկողմ և բազմակողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման նոր միտումները, մարտահրավերներն ու հնարավորությունները:
Փոխնախարար Մոհաջերը հայտնել է ԻԻՀ ԱԳՆ-ի և իր պատրաստակամությունը՝ աջակցելու Հայաստան-Իրան տնտեսական ծրագրերի և նախագծերի իրականացմանը:

Armenian Ambassador to the Islamic Republic of Iran Artashes Toumanian was received on Tuesday by Seyed Rasool Mohajer, Deputy Foreign Minister on Economic Diplomacy, the Embassy reported in a press statement.
During the meeting, Armenian Ambassador briefed the Deputy Minister on existing situation of Armenia - Iran economic relations, projects in infrastructure, trade and investment issues were pointed out.
Both sides discussed the objectives, challenges and capabilities for developing bilateral and multilateral economic relations in the aftermath of Artsakh war.
Mr. Mohajer affirmed the willingness of the Ministry of Foreign Affairs of Iran as well as his readiness to contribute in implementing of Armenia - Iran economic plans and projects, the source said.