Որոնումների ընթացքում հայտնաբերվել է 7 զինծառայողի,  մեկը քաղաքացիական անձի աճյուն
Թշնամու վերահսկողության տակ անցած բնակավայրերում նախօրեին իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտմաբերվել է 8 աճյուն: Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում  ասաց, որ մեկը քաղաքացիական անձ է, ինքնությունը հայտնի է՝ Հադրութ քաղաքի բնակիչ, 1976թ․ ծնված Արսեն Ղահրամանյան:
Եվս 5 մարմին հայտնաբերվել է Ջաբրայիլից,  մեկը՝ Այգեստան գյուղից, մեկը Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ գյուղի նախկին վարչական տարածքից:  Նա հայտնեց, որ բոլորը զինծառայողներ են,  ինքնությունները պարզ չէ, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Այսօր  որոնողական աշխատանքներ են իրականացվում Վարանդայի,  Ջաբրայիլում, Հադրութի, Կովսականի շրջաններում և Մեղրիի քաղաքի նախկին վարչական  տարածքում, որն Ադրբեջանի հսկողության տակ է անցել:
Որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում 2020  թ.  նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թ. հունվարի 17-ը հայտնաբերվել է զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց 1246 աճյուն:

Bodies of seven more servicemen found in search operations in Artsakh
Eight more bodies of killed were found during the search operations in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Monday, Hunan Tadevosyan, the head of the press service of Artsakh’s State Service of Emergency Situations, told Panorama.am. As Avetisyan informed, one of the victims is a civilian, identified as resident of Hadrut town Arsen Gahramanyan, born in 1976.
Five of the bodies were retrieved from Jabrayil, while the other  recovered from Aygestan village from the former administrative area of Davit Bek village of Syunik province. All of the killed are servicemen and yet to be identified through a forensic DNA analysis.
Search operations continue in the Varanda, Jabrayil, Hadrut regions and former administrative area of Meghri town, currently under the control of Azerbaijani forces, Tadevosyan added.
So far, a total of 1246 bodies of fallen soldiers and civilians have been found during the search operations.