Որոնումների ընթացքում հայտնաբերվել է 7 զինծառայողի,  մեկը քաղաքացիական անձի աճյուն
Թշնամու վերահսկողության տակ անցած բնակավայրերում նախօրեին իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտմաբերվել է 8 աճյուն: Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում  ասաց, որ մեկը քաղաքացիական անձ է, ինքնությունը հայտնի է՝ Հադրութ քաղաքի բնակիչ, 1976թ․ ծնված Արսեն Ղահրամանյան:
Եվս 5 մարմին հայտնաբերվել է Ջաբրայիլից,  մեկը՝ Այգեստան գյուղից, մեկը Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ գյուղի նախկին վարչական տարածքից:  Նա հայտնեց, որ բոլորը զինծառայողներ են,  ինքնությունները պարզ չէ, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Այսօր  որոնողական աշխատանքներ են իրականացվում Վարանդայի,  Ջաբրայիլում, Հադրութի, Կովսականի շրջաններում և Մեղրիի քաղաքի նախկին վարչական  տարածքում, որն Ադրբեջանի հսկողության տակ է անցել:
Որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում 2020  թ.  նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թ. հունվարի 17-ը հայտնաբերվել է զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց 1246 աճյուն:

Госслужба по ЧС Арцаха: В ходе поисковых работ обнаружено 8 тел
В ходе осуществленных накануне в перешедших под контроль Азербайджана арцахских населенных пунктах поисковых работ было обнаружено 8 тел, в том числе тело гражданского лица.
Как сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (НКР) Унан Тадевосян, личность гражданского лица установлена, это житель города Гадрут Арсен Каграманян (1976 года рождения).
Еще 5 тел были обнаружены в Джабраиле, одно – в селе Айгестан Аскеранского района, другое – на бывшей административной территории села Давид Бек Сюникской области Армении.
Унан Тадевосян сообщил, что все они – военнослужащие, их личности не установлены, назначена судебно-медицинская экспертиза.
Сегодня поисковые работы ведутся в Варанде, Джабраиле, Гадруте, Ковсакане и на бывшей административной территории города Мегри, которая перешла под контроль Азербайджана.
Таким образом, в ходе поисково-спасательных работ в период с 13 ноября 2020 года по 17 января 2021 года, в Арцахе и территориях, перешедших под контроль Азербайджана, было обнаружено 1 246 тел военнослужащих и гражданских лиц.