20.01.2021. Կորոնավիրուսի 309 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 16 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2028 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 309 նոր դեպք: Առողջացել է 357 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է  16 մարդ: Նրանցից 7-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունվարի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 165221 դեպք, որոնցից 153857-ն` առողջացած, 3016-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  741 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7607 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 628405 թեստավորում:

20.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 309 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 309 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2028 тестах), выздоровели 357 человек.
За минувшие сутки скончались 16 пациентов с коронавирусом, 7 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 среды, 20 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 165221. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 153857 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3016.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 741.
Фактически на лечении на данный момент находится 7607 пациентов. В общей сложности было проведено 628405 тестирований.