Պատերազմում զոհված Գրիգոր Ղազարյանի ծննդյան օրն է
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում զոհված Գրիգոր Ղազարյանն այսօր կդառնար 20 տարեկան։ Նրա զոհվելու մասին արդեն հայտնի էր հոկտեմբերի 1-ին:
«Նա այս պատերազմի մերօրյա հերոսներից է, որ անզիջում կռվելուց հետո բռնեց հավերժի ճամփան։
Գրիգորը ծնվել է Երևանում, ծառայել Եղնիկներում։ Գրիգորը կյանքով լեցուն էր, խանդավառ, երազող... Զբաղվում էր ձիասպորտով, անդամակցում Հայաստանի ազգային սկաուտական կազմակերպությանը...
Ինքը հայրենիքը սիրում էր առանց պաթոսի, երեխաների հետ աշխատելիս միշտ կարևորում «Հայրենասիրություն» բառն ու առանց տրտնջալու խմբի ամեն նոր անդամի համար առանձին բացատրում բառի նշանակությունը: Իր կյանքը վառ էր, սիրով ու ջերմությամբ լի...
Հավերժ փա՛ռք, հայրենիքի՛ պաշտպան...»,- գրել է «Մոնթե» ամսաթերթը:
ՀՄԸՄ ՀԱՍԿ-ի սկաուտ հերոս ` եղբ. Գրիգոր Ղազարյանը` Վասն հայրենեաց մեռաւ, շա՜տ ապրեցաւ: Մեր խորին Ցաւակցութիւնները իր...

Today, January 20, marks the birthday anniversary of Armenian soldier Grigor Ghazaryan, who fell defending Artsakh (Nagorno-Karabakh) in the 44-day war in 2020. The hero soldier would have turned 20 today.
The news of the soldier’s death was released on 1 October.
Grigor was born in Yerevan and served at the military unit known as Yeghnikner.
“Grigor was full of life, enthusiastic, dreamy ... He was engaged in equestrian sports and was a member of the National Scout Organization of Armenia,” Monte daily reported.
“He loved the homeland without pathos, always attaching importance to the word "patriotism" when working with children and meekly explaining the meaning of the word to each new member of the group. His life was bright, full of love and warmth ...