Իրանի ԱԳ նախարար Զարիֆը կայցելի Մոսկվա, Բաքու, Երևան և Թբիլիսի
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը ծրագրում է հաջորդ շաբաթ այցելել Բաքու, Մոսկվա, Երևան և Թբիլիսի:
«Պլանավորում եմ ուղևորություն դեպի Կովկաս և Ռուսաստան: Սովորաբար   չեմ հայտարարում, բայց կարծում եմ, որ Ադրբեջան, Ռուսաստան, Հայաստան և Վրաստան ուղևորությունները  որոշված են»,- ասել է Զարիֆը:
«Մենք նաև բանակցություններ ենք վարում Թուրքիայի հետ: Անցած գիշեր ես դրական  հեռախոսազրույց եմ  ունեցել  Թուրքիայի արտգործնախարար Մեվլութ Չավուշօղլուի հետ »,-հավելել է նա շարունակելով․
«Ես մտադիր եմ այցելել այն երկրները, որոնք կարող են համատեղ աշխատել ՝ղարաբաղյան ճգնաժամը հաղթահարելու և տարածաշրջանում խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ուղղությամբ»։

Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif announced that he is scheduled to travel to Baku, Moscow, Yerevan, and Tbilisi next week, Mher news agency reported.
"I plan to travel to the Caucasus and Russia. I usually do not announce, but I think the dates of trips to the Republic of Azerbaijan, Russia, Armenia and Georgia have been set," said Zarif, as quoted by the source.
"I intend to travel to countries that can work together to help the Nagorno-Karabakh crisis and the situation of peace and stability in the region," Iranian FM noted.
As reported earlier, Russian Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova said that Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif will meet and hold talks with his Russian counterpart, Sergey Lavrov, in Moscow on Jan. 26.