Իրանի ԱԳ նախարար Զարիֆը կայցելի Մոսկվա, Բաքու, Երևան և Թբիլիսի
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը ծրագրում է հաջորդ շաբաթ այցելել Բաքու, Մոսկվա, Երևան և Թբիլիսի:
«Պլանավորում եմ ուղևորություն դեպի Կովկաս և Ռուսաստան: Սովորաբար   չեմ հայտարարում, բայց կարծում եմ, որ Ադրբեջան, Ռուսաստան, Հայաստան և Վրաստան ուղևորությունները  որոշված են»,- ասել է Զարիֆը:
«Մենք նաև բանակցություններ ենք վարում Թուրքիայի հետ: Անցած գիշեր ես դրական  հեռախոսազրույց եմ  ունեցել  Թուրքիայի արտգործնախարար Մեվլութ Չավուշօղլուի հետ »,-հավելել է նա շարունակելով․
«Ես մտադիր եմ այցելել այն երկրները, որոնք կարող են համատեղ աշխատել ՝ղարաբաղյան ճգնաժամը հաղթահարելու և տարածաշրջանում խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ուղղությամբ»։

Глава МИД Ирана Зариф посетит Баку, Москву, Ереван и Тбилиси
Министр иностранных дел Ирана Мохаммад Джавад Зариф планирует на следующей неделе посетить Баку, Москву, Ереван и Тбилиси, передает Mehr.
«Я планирую поездку на Кавказ и в Россию. Обычно я не объявляю, но думаю, что даты поездок в Азербайджан, Россию, Армению и Грузию уже определены», - сказал Зариф.
«Мы также ведем переговоры с Турцией. Вчера вечером у меня был хороший телефонный разговор с министром иностранных дел Турции Мевлютом Чавушоглу», - добавил он.
«Я намерен посетить страны, которые могут работать вместе, чтобы помочь преодолеть карабахский кризис и установить мир и стабильность в регионе», - добавил он.