21.01.2021. Կորոնավիրուսի 307 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 6 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2199 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 307 նոր դեպք: Առողջացել է 189 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 6 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ նեկայացրած տվյալներով, հունվարի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 165528 դեպք, որոնցից 154046-ն` առողջացած, 3021-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  742 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7719 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 630604 թեստավորում:

21.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 307 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 307 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2199 тестах), выздоровели 189 человек.
За минувшие сутки скончались 6 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 21 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 165528. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 154046 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3021.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 742.
Фактически на лечении на данный момент находится 7719 пациентов. В общей сложности было проведено 630604 тестирования.