Իրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
«Նիկոլ Փաշինյանը ստել է, քանի որ նոյեմբերի 9-ից հետո վերադարձված գերիների թիվն ավելի մեծ չէ տարբեր տարիների տվյալների հետ համեմատած։
Գերիների ամենամեծ թվով վերադարձը արձանագրվել է 1994 թվականի զինադադարի հաստատումից հետո՝ 1995-1997-ին։ ԿԽ 1996-ի մայիսի 10-ի հաղորդագրությունը 109 անձի մասին է։
1995-1997 թվերին հայրենադարձվել է 61 անձ հայկական կողմերից։ Իսկ 2020-ի եռակողմ հայտարարությունից հետո առայժմ Հայաստան է վերադարձել 54 անձ։
Անգամ, եթե Ստախոսի ասածը դիտարկենք խաղաղ պայմաններում գերեվարված անձանց վերադարձի համատեքստում, այս դեպքում նա ևս ստում է:
1997-ից հետո, շուրջ երեք տարի դադարից հետո վերսկսվել է շփման գծից այն կողմ հայտնված զինվորականների և քաղաքացիականների հայրենադարձումը։ 2000-ականներից սկսած տեղի է ունեցել 55 անձի վերադարձ»։

Роберт Айрапетян: Пашинян солгал
«Никол Пашинян солгал, потому что число вернувшихся после 9 ноября в Армению пленных, по сравнению с данными разных лет, не выше.
Возвращение наибольшего числа пленных было зафиксировано после установления режима прекращения огня 1994 года, в 1995–1997 годах. В сообщении ЦК от 10 мая 1996 года говорится: около 109 человек.
В 1995-1997 годах с армянской стороны вернулся на Родину 61 человек. А после трехстороннего заявления 2020 года в Армению вернулись 54 человека.
Даже, если рассматривать сказанное лжецом в контексте возвращения пленных в мирное время,то и в этом случае он лжет.
После 1997 года, после почти трехлетнего перерыва, возобновилось возвращение на Родину военных и гражданских лиц, оказавшихся на той стороне линии соприкосновения. С 2000-х годов вернулись 55 человек».