Սեյրան Օհանյանը՝ Փաշինյանին. Դու նաև գերեվարվածների հարցը անբարո կերպով փորձեցիր մանիպուլյացնել
Պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի ԱԺ-ում երեկ արած հայտարարություններին:
«ՀՀ ազգային ժողով զրահաբաճկոնով և «զարմանալիորեն» առանց սաղավարտի ժամանած գերագույն վախկոտը, որն Արցախյան առաջին պատերազմում չի զորակոչվել՝ թաքնվելով իր եղբայրների հետևում, ապրիլյան պատերազմից հետո ընդամենը նկարվել է խորը թիկունքում, իսկ երրորդ պատերազմում Արցախը «նվիրել» թուրքին,պատգամավորների հարցերին պատասխանելիս «մանևրում» էր՝ իր ձախողումները նորից բարդելով բանակի նախկին ղեկավարների վրա, չգիտես ինչու, անիմաստ անդրադառնալով առաջնագծի լարային արգելափակոցներին։
Վախեցած և բունկերներում ինքնամեկուսացած, զինվորի վարտիքի մեծագո՛ւյն մասնագետ, դու ի՛նչ գիտես՝ առաջնագիծն ինչ է, երբևիցե առաջնագծում եղե՞լ ես,  որտեղ հակառակորդը 50 մետր հեռավորության վրա է կամ ավելի քիչ։
Այսօր աշխարհի ամենահագեցած, արդիական տեսադիտարկման համակարգերով համալրված սահմաններում անխտիր բոլոր ինժեներական սարքավորումների մաս են կազմում լարային արգելափակոցները, իսկ մեր պայմաններում՝ հատկապես լեռնաանտառային և կտրտված անտեսանելիության տեղանքներում, ձեռքի տակ եղած բազմաթիվ միջոցների ձայնային ազդանշանները փակել և հիմա էլ փակում են այն բացերը, որոնք չի կարող տեսնել ցանկացած դիտարկման սարք։
Դու չե՛ս գնա առաջնագիծ, որից ինժեներական առումով կահավորված 185 կիլոմետրը հանձնեցիր թուրքերին․ անկեղծ ասած, ո՛չ համարձակություն ունես, ո՛չ էլ այլևս իրավունք։ Բայց հարցրո՛ւ հրամանատարից ու զինվորից և կհասկանաս տեղում նրանց կողմից ստեղծագործված ազդանշանային լարային արգելափակոցների կարևորությունը։
Դու նաև գերեվարվածների հարցը անբարո կերպով փորձեցիր մանիպուլյացնել, այնինչ պարտավո՛ր էիր լուծել որպես ահաբեկիչ պահվող հայ զինվորականների, քաղաքացիների վերադարձի և անհետ կորածների հարցը։
Սակայն ազգային ժողովում էլի բարբաջեցիր դեղին մամուլի՝ չարախոսություն, բամբասանք տարածողի մակարդակից։
Քո հեռանալը հայ ժողովրդի և մեր պետականության փրկության հրամայակա՛նն է»։
ՀՀ ազգային ժողով զրահաբաճկոնով և «զարմանալիորեն» առանց սաղավարտի ժամանած գերագույն վախկոտը, որն Արցախյան առաջին...

Сейран Оганян – Пашиняну: Ты также аморальным образом попытался манипулировать вопросом пленных
Бывший министр обороны Армении Сейран Оганян на своей странице в социальной сети Facebook коснулся озвученных накануне Николом Пашиняном в ходе правительственного часа в Национальном Собрании РА заявлений:
«Прибывший в Национальное Собрание РА в бронежилете и «на удивление» без каски верховный трус, который не был призван в первую арцахскую войну, скрываясь за спинами своих братьев, после Апрельской войны 2016 года всего лишь сфотографировался в глубоком тылу, а во время третьей войны «подарил» Арцах туркам, отвечая на вопросы депутатов «маневрировал», вновь сваливая свои провалы на бывших руководителей армии и, неизвестно почему, бессмысленно касаясь проволочных заграждений на передовой.
Напуганный и самоизолировавшийся в бункерах, величайший специалист по солдатским штанам, ты-то откуда знаешь, что такое передовая, ты когда-нибудь был на передовой, где противник находится на расстоянии 50 метров или меньше?
Сегодня на самых оснащенных, укомплектованных современными системами видеонаблюдения границах мира проволочные заграждения без исключения входят в состав всего инженерного оборудования, а в наших условиях, особенно в горных и лесных массивах, местности с неполноценной видимостью, звуковые сигналы многих подручных средств перекрывали и сейчас также перекрывают пробелы, которые не может увидеть ни одно устройство наблюдения.
Ты не отправишься на передовую, 185 километров которой обустроенной в инженерном плане ты сдал туркам․ Честно говоря, у тебя нет ни смелости для этого, ни тем более уже права! Но спроси командира и солдата, тогда поймешь важность проводных сигнальных заграждений, которые они создают на месте.
Ты также аморальным образом попытался манипулировать вопросом пленных, в то время, как был обязан решить вопрос о возвращении удерживаемых в качестве террористов армянских военнослужащих, граждан, вопрос пропавших без вести.
Однако в Национальном Собрании ты вновь стал нести вздор на уровне распространяющей сплетни и слухи желтой прессы.