22.01.2021. Կորոնավիրուսի 183 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 11 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2042 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 183 նոր դեպք: Առողջացել է 213 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 11 հիվանդ:  Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունվարի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 165711 դեպք, որոնցից 154259-ն` առողջացած, 3030-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  744 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7678 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 632646 թեստավորում:

22.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 183 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 183 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2042 тестах), выздоровели 213 человек.
За минувшие сутки скончались 11 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницы, 22 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 165711. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 154259 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3030.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 744.
Фактически на лечении на данный момент находятся 7678 пациентов. В общей сложности было проведено 632646 тестирований.