ԱՄՆ-ում հրաձգության արդյունքում հինգ մարդ է զոհվել, որից մեկը հղի կին է եղել
Ինդիանա նահանգի Ինդիանապոլիս քաղաքում հրաձգության հետևանքով զոհվել է հինգ մարդ: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է NBC News-ը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին:
Հեռուստաալիքը տեղեկացնում է, որ տեղական ժամանակով ժամը 04:00-ին քաղաքի հյուսիսարևելյան հատվածում ոստիկանությունը հրազենային վնասվածքներով հայտնաբերել է առաջին զոհին: Ավելի ուշ մոտակայքում հայտնաբերվել են այլ զոհերի մարմիններ: Նրանց թվում եղել է հղի կին: Նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, բայց բժիշկները չեն կարողացել փրկել ոչ նրան, ոչ էլ երեխային:
Քաղաքապետ Ջո Հոգսեթը հայտարարել է, որ հանցագործությունը զանգվածային սպանության բնույթ ունի: Նրա խոսքով՝ կրակոցները քաղաքում սարսափ են տարածել:
Իր հերթին ոստիկանապետ Ռենդալ Թեյլորը նշել է, որ ներկայում պարզվում է զոհերի միջև կապը: Նա պնդել է, որ միջադեպը պատահական չէ: Հարձակման զոհերի անունները չեն հաղորդվում, դրդապատճառը նույնպես մնում է անհայտ:

Жертвами стрельбы в штате Индиана стали 5 человек, в том числе и беременная женщина
Жертвами стрельбы в Индианаполисе в штате Индиана оказались пять человек, передает NBC News со ссылкой на местные власти.
Как передает РИА Новости, полиция обнаружила первого пострадавшего с огнестрельными ранениями около 04:00 по местному времени (12:00 мск) в северо-восточной части города. Позже недалеко нашли тела других погибших. Речь идет в том числе о беременной женщине. Ее доставили в больницу, но врачи не смогли спасти ни ее, ни ребенка.
Мэр города Джо Хогсетт заявил, что преступление носит характер массового убийства. По его словам, стрельба принесла "ужас" в город.
В свою очередь, начальник полиции Рэндал Тейлор отметил, что сейчас устанавливается связь между жертвами. Он утверждает, что инцидент не был случайностью. Имена жертв нападения не разглашаются, мотив также пока остается неизвестен.