Կարին Տոնոյան. Հունվարի 28-ը՝ Հայ զինվորի անպարտ ոգու ու ապագա հաղթանակի խոստման օր
Արցախի հերոս Մենուա Հովհաննիսյանի մայրը՝ Կարին Տոնոյանը, ֆեյսբուքյան էջում դիմելով պատերազմում զհոված որդուն, գրում է.
«Հիշո՞ւմ ես, որդի՛ս, մի քանի տարի առաջ մենք այսպես էինք տոնում այս օրը......... իսկ հիմա......
ՀՈՒՆՎԱՐԻ 28- ՀԱՅ ԶԻՆՎՈՐԻ ԱՆՊԱՐՏ ՈԳՈՒ ՈՒ ԱՊԱԳԱ ՀԱՂԹԱՆԱԿԻ ԽՈՍՏՄԱՆ ՕՐ
Ես այդ օրը ժամը 13.00 կլինեմ Եռաբլուրում: Ո՛չ, չեմ շնորհավորի, դեռ չեմ շնորհավորի, միայն անձայն կշշնջամ շիրիմիդ, որ զինվորագրվում եմ հայոց բանակին, որպես որդեկորույս մայրերի գնդի շարքային զինվոր և կերդվեմ վերադարձնել Հայոց բանակի հպարտություն ու արժանապատվությունը....
Հետո բոլորիդ՝ 5000+ զավակներիս վրեժի կրակը աչքերումս կքայլեմ դեպի Հանրապետության հրապարակ ու կմիանամ հայոց նոր զորակոչին, ու թող որևէ մեկը հանդգնի այլախեղել այդ օրվա իմաստը: Ես, եղբայրդ, կինդ, զավակներդ և քո կառուցած «Հայ ասպետ» դպրոցի ողջ անձնակազմը....
Կգամ կանգնելու ամեն հայի կողքին, որ իր հոգում հայրենիք ու Հայաստան ունի.....
ՍՐԲԱՑԱԾ ՇԻՐԻՄՆԵՐԻՑ ԴԵՊԻ ՆՈՐ ԲԱՆԱԿ, ՆՈՐ ԿՅԱՆՔ ՈՒ ՆՈՐ ԱՊԱԳԱ:
ԴԻՄՈՒՄ ԵՄ ԲՈԼՈՐԻՆ ՀԱՅ ԱՍՊԵՏՆԵՐԻՆ, ԲՈԼՈՐ- ԲՈԼՈՐԻՆ, ԵԿԵՔ ԱՐԺԱՆԻ ԼԻՆԵՆՔ ՄԵՐ ԶԱՎԱԿՆԵՐԻՆ»։
Հիշո՞ւմ ես, որդի՛ս, մի քանի տարի առաջ մենք այսպես էինք տոնում այս օրը......... իսկ հիմա...... ՀՈՒՆՎԱՐԻ 28- ՀԱՅ ԶԻՆՎՈՐԻ...

Карин Тоноян: 28 января – День непобедимого духа армянского военнослужащего и обещания будущей победы
18:15 26/01/2021
Основатель-директор образовательно-воспитательного благотворительного фонда «Ай аспет» («Армянский рыцарь»), мать погибшего в войне Героя Арцаха Менуа Ованнисяна – Карин Тоноян – на своей странице в социальной сети Facebook пишет:
«Помнишь, сынок, несколько лет назад мы этот день праздновали так… а сейчас…
28 ЯНВАРЯ – ДЕНЬ НЕПОБЕДИМОГО ДУХА АРМЯНСКОГО ВОЕННОСЛУЖАЩЕГО И ОБЕЩАНИЯ БУДУЩЕЙ ПОБЕДЫ
Я в этот день в 13:00 буду в воинском пантеоне «Ераблур». Нет, не стану поздравлять, пока не стану, лишь беззвучно прошепчу на твоей могиле, что становлюсь частью армянской армии, как рядовой солдат полка потерявших сыновей матерей, и поклянусь вернуть гордость и достоинство Армянской армии…
Потом с огнем мести за вас – своих 5000+ сыновей – в глазах направлюсь на Площадь Республики и присоединюсь к новому армянскому призыву. И пусть хоть кто-то посмеет исказить смысл этого дня.