27.01.2021. Կորոնավիրուսի 195 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 7 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2144 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 195 նոր դեպք: Առողջացել է 649 պացիենտ: Մեկ օրում մահացել 7 դեպք: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Հունվարի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 166427 դեպք, որոնցից 156053-ն` առողջացած, 3056-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 761 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6557 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 641626 թեստավորում:

27.01.2021. За сутки в Армении подтверждено 195 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 195 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2144 тестах), выздоровели 649 человек.
За минувшие сутки скончались 7 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 среды, 27 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 166427.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 156053 человека. Число случаев с летальным исходом составило 3056.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 761.
Фактически на лечении на данный момент находятся 6557 пациентов. В общей сложности было проведено 641626 тестирований.