28.01.2021. Կորոնավիրուսի 242 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 11 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1980 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 242 նոր դեպք: Առողջացել է 592 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 12 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունվարի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 166669 դեպք, որոնցից 156645-ն` առողջացած, 3067-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  762 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6195 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 643606 թեստավորում:

28.01.2021. За сутки в Армении подтверждено 242 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 242 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 1980 тестах), выздоровели 592 человека.
За минувшие сутки скончались 12 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 четверг, 28 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 166669.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 156645 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3067.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 762.
Фактически на лечении на данный момент находятся 6195 пациентов. В общей сложности было проведено 643606 тестирований.