Սիրիական Աֆրինում ահաբեկչության զոհ են դարձել խաղաղ բնակիչներ
Սիրիայի հյուսիսում գտնվող Աֆրինում ահաբեկիչները գործի են դրել ավտոմեքենայի մեջ դրված ռումբը, քաղաքացիական բնակիչների շրջանում կան զոհվածներ և վիրավորներ: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է սիրիական SANA պետական գործակալությունը:
«Թուրքամետ ահաբեկչական խմբավորումների կողմից գրավված Աֆրին քաղաքի արդյունաբերական գոտում պայթուցիկով լցված մեքենայի պայթյունի արդյունքում մի քանի մարդ է զոհվել և վիրավորվել»,- ասված է հայտարարության մեջ:
Հալեպ նահանգի հյուսիսում գրնվող Աֆրինից և Ալ-Բաբ քաղաքից պարբերաբար հաղորդում են ստացվում ահաբեկչական գործողությունների մասին: Թուրքիայի հետ սահմանակից Սիրիայի այս հատվածը գտնվում է թուրքամետ անօրինական զինված խմբավորումների վերահսկողության տակ, որոնք միմյանց դեմ առճակատվելիս հաճախ դիմում են ահաբեկչական հարձակումների:

В результате теракта в Африне, Сирия, погибли мирные жители
Террористы взорвали заминированный автомобиль в Африне на севере Сирии, среди мирных жителей есть погибшие и раненые, со ссылкой на сирийское государственное агентство САНА передает РИА НОВОСТИ.
«Несколько человек погибли и получили ранения в результаты подрыва начиненной взрывчаткой машины в промышленной зоне города Африн, который оккупирован протурцекими террористическими формированиями», - говорится в сообщении.
Сообщения о терактах с севера провинции Алеппо из района Африн и города Эль-Баб поступают регулярно. Данная часть Сирии, расположенная на границе с Турцией, находится под контролем незаконных вооруженных бандформирований, которые нередко прибегают к терактам при противостоянии между собой.