ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) թեստի պատասխանը բացասական է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից։
«Նախագահ Սարգսյանը որևէ գանգատ չունի, ինքնազգացողությունը լավ է և այսօրվանից անցել է լիարժեք աշխատանքային ռեժիմի»,-նշում են Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 28-ին ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից հայտնել էին, որ ՀՀ երրորդ նախագահը, ցավոք, այս տարի չի կարողանա այցելել «Եռաբլուր», քանի որ կորոնավիրուսով վարակվելու պատճառով հունվարի 17-ից գտնվում է կարանտինի մեջ և հասկանալիորեն հետաձգել է իր բոլոր հանդիպումներն ու այցելությունները:

Ответ теста на коронавирус (COVID-19) у третьего президента Армении Сержа Саргсяна – отрицательный, сообщают из офиса третьего президента РА.
«У Сержа Саргсяна нет каких-либо жалоб, самочувствие хорошее, с сегодняшнего дня он вернулся к полноценному режиму работы», – отмечается в сообщении.
Напомним, 28 января из офиса третьего президента Армении сообщили: «Третий президент Армении, к сожалению, в этом году не сможет посетить «Ераблур», поскольку из-за заражения коронавирусом с 17 января находится в карантине и отложил все свои встречи и визиты».