02.02.2021. Կորոնավիրուսի 143 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 8 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1921 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 143 նոր դեպք: Առողջացել է 535 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 167231 դեպք, որոնցից 158335-ն` առողջացած, 3089-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 772 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5035 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 651914 թեստավորում:

02.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 143 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 143 новых случая заражения коронавирусом (при проведенном 1921 тесте), выздоровели 535 человек.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 вторника, 2 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 167231. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 158335 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3089.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 772.
Фактически на лечении на данный момент находятся 5035 пациентов. В общей сложности было проведено 651914 тестирований.