«Ապօրինի քաղաքական հետապնդման հետևանքները. Իսրայել Հակոբկոխյանը երեկ սրտի կաթված է ստացել»,- գրել է հայտնի բռնցքամարտիկ Հակոբկոխյանին ձերբակալումից ազատած փաստաբաններից Գոռ Սաղոյանը։
Նրա խոսքով, Հակոբկոխյանի մոտ հիմա ամեն ինչ կարգին է։
Հիշեցնենք, որ Հակոբկոխյանը ձերբակալվեց հունվարի 28-ին Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հանրահավաքին մասնակցելիս։ Բազմաթիվ ոստիկաններ նրան բռնի ուժով մեքենա նստացրեցին ու ոստիկանություն տեղափոխեցին։
Նրան ու հանրահավքի ևս չորս մասնակիցների նկատմամբ շենք, շինություններ զավթելու հատկանիշներով մեղադրանք է առաջադրվել։
Ապօրինի քաղաքական հետապնդման հետևանքները. Իսրայել Հակոբկոխյանը երեկ սրտի կաթված է ստացել. Փառք Աստծուն, հիմա ամեն ինչ կարգին է.

Исраел Акопкохян вчера перенес инфаркт – адвокат
«Последствия незаконного политического преследования: Исраел Акопкохян вчера перенес инфаркт», – сообщил на своей странице в Facebook адвокат прославленного боксера, чемпиона мира и Европы Исраела Акопкохяна – Гор Сагоян.
«Слава Богу, сейчас у него все в порядке», – написал Сагоян.
Напомним, Исраел Акопкохян был задержан во время участия в состоявшемся 28 января митинге с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении. Многочисленные служащие Полиции с применением грубой силы посадили его в машину и подвергли приводу в отделение.
Ему и еще 4 участникам акции предъявлены обвинения по подозрению в попытке захвата зданий, строений.