«Պատրոն Դավոն» կկալանավորվի. դատարանը բավարարել  է ԱԱԾ միջնորդությունը
«Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, բավարարեց Դավիթ Գալստյանին` «Պատրոն Դավո» կալանավորելու վերաբերյալ ԱԱԾ միջնորդությունը։
Հիշեցնենք՝ ԱԱԾ-ն երեկ հայտարարություն տարածեց՝ նշելով, որ բերման են ենթարկել Դավիթ Գալստյանին ու միջնորդել կալանավորել նրան։
Ըստ ԱԱԾ-ի՝ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի նախկին խորհրդական, զենքի առքուվաճառքով զբաղվող գործարար Դավիթ Գալստյանն առանձնապես խոշոր չափերով գումարներ է հափշտակել ՊՆ-ից։
Դավիթ Գալստյանը հայտարարություն էր տարածել՝ ընդգծելով, որ «կա՛մ նախաքննական մարմինը չի ցուցաբերել բավարար պրոֆեսիոնալիզմ, կա՛մ փորձում է ստեղծել պատրանք, որ ԶՈՒ-երին մատակարարվել է 70-ականների զինամթերք»»։

Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна удовлетворил ходатайство СНБ об аресте Давида Галстяна (Патрон Даво).
Напомним, вчера СНБ распространила заявление, в котором отметила, что Давид Галстян был подвергнут приводу и направила ходатайство о его аресте.
По данным СНБ, бывший советник бывшего министра обороны Давида Тонояна, бизнесмен, занимавшийся покупкой и продажей оружия Давид Галстян похитил у Минобороны сумму в особо крупном размере.
Давид Галстян выступил с заявлением, в котором подчеркнул, что «либо орган предварительного следствия не проявил достаточного профессионализма, либо пытается создать иллюзию, что ВС были снабжены боеприпасами 70-х годов».