Բազմաթիվ պարկեշտ դատավորներ հրաժարվում են Նիկոլ Փաշինյանի վնգստացող դատավորները լինել. Նաիրա Զոհրաբյան
«Այս իշխանության համար կա շատ ավելի կարևոր օրակարգ՝ ինչպես ավելացնել կալանքի սանկցիա տվող դատավորների թիվը, որովհետև բազմաթիվ պարկեշտ դատավորներ հրաժարվում են Նիկոլ Փաշինյանի վնգստացող դատավորները լինել և տալ կալանքի այն սանկցիաները, որոնք ուզում է երկրի գլխավոր հիմնական ֆեյքը»,- ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Դիմելով հեռուստադիտողին՝ նա հայտարարեց, որ հասարակությունը երևի միամտորեն ակնկալում էր, որ այսօր դավաճանական կապիտուլյացիայից հետո խորհրդարանը պետք է քննարկեր ռազմագերիների խնդիրը, կամ տեղահանված հայրենակիցների խնդիրը, որոնցից մեկին կալանավորման սանկցիա են տվել, մշտական բնակության վայր չունենալու հիմնավորմամբ:
«Բա հադրութցի Վահան Բադասյանը որտեղի՞ց պետք է ունենա մշտական բնակության վայր, որին դուք զրկել եք դրանից»,- հայտարարեց Զոհրաբյանը:
Պատգամավորը նկատեց, որ ԱԺ-ում պետք է քննարկվեր այն հարցերը, թե ինչպես հարբած ադրբեջանցիները Սյունիքի սահմանին երբ ուզում կրակում են, կամ հայկական մայրուղու կողքին բարձրացնում են ադրբեջաներենով գրված ցուցանակ այն մասին, որ երթևեկողները գտնվում են Ադրբեջանի տարածքում:
«Դուք կարծո՞ւմ էիք, թե այստեղ պետք է քննարկվեր հարցը, թե ինչպես օգնենք ռազմագերիներին, որոնց ծնողները նախօրեին հանդիպել են դեռևս վարչապետի աթոռը զբաղեցրած անձի հետ և հուսաբեկ կրկին դուրս են եկել, որովհետև որևէ հարցի պատասխան չէին ստացել»,- հանրությանը դիմեց պատգամավորը:
Նա հայտնեց՝ վատ է զգում, որ խորհրդարան են բերվում կեղծ օրակարգեր, ըստ որոնց՝ եթե իշխող կուակցությունը գնա, ապա պետականությունը կփլուզվի:
Պատգամավորը համոզմունք հայտնեց, որ ԱԺ նախագահը պետք է պատվիրակություն կազմեր և գնային «Զվարթնոց» օդանավակայան և տեսնեին, թե այնտեղ ինչ էր կատարվում փետրվարի 1-ին և պարզեին, թե ինչո՞ւ միայն երեկ Երևան-Մոսկվա միակողմանի տոմսը որոշ ավիափոխադրողներ դարձրել են 1050 դոլար:
«Բա չե՞ք ուզում գալ, իմանալ, թե այդ մարդիկ ինչու են հիմա գնում, բա նրանք 2018 թվականին մեծ հույսով քվեարկում էին ձեր օգտին»,- հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, և նկատեց՝ ողբերգություն է, որ մարդիկ ամբողջ տնով-տեղով, գույքով լքում են հայրենիքը:
Նաիրա Զոհրաբյանը նաև հայտնեց, որ Գագիկ Ծառուկյանի և ավիափոխադրողների հանդիպման արդյունքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերելու, որ վերջիններս տոմսը վաճառելուց նաև քաղաքացիներին կսովորեցնեն, թե ինչպես հեռախոսներում ներբեռնեն թեստը:

Наира Зограбян: Многие порядочные судьи отказываются быть скулящими судьями Никола Пашиняна
«У этого правительства есть гораздо более важная повестка дня: как увеличить количество судей, налагающих санкции на арест, потому что многие порядочные судьи отказываются быть скулящими судьями Никола Пашиняна и давать санкции на арест, которые хочет верховный главный фейк страны», - заявила на внеочередном заседании НС депутат от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
Обращаясь к телезрителю, она заявила, что общественность, наверное, наивно ожидала, что сегодня, после предательской капитуляции, в парламенте будет обсуждаться вопрос о военнопленных или вопрос о переселенных соотечественниках, один из которых получил санкцию на арест с обоснованием «за отсутствием ПМЖ».
«Где должно быть постоянное место жительства Вагана Бадасяна из Гадрута, когда вы лишили его этого?» - сказала Зограбян.
Депутат отметила, что в Национальном Собрании должны быть обсуждены вопросы, как пьяные азербайджанцы, когда им угодно, стреляют по границе Сюника, или устанавливают на обочине армянской трассы указатель на азербайджанском языке о том, что путешествующие въезжают на территорию Азербайджана.
«Вы думали, что здесь должен был обсуждаться вопрос о том, как помочь военнопленным, родители которых накануне встречались с человеком, который все еще занимает пост премьер-министра, и снова вышли разочарованными, потому что не получили ответа ни на один вопрос?», - обратилась депутат к общественности.
Она сказала, что ей становится плохо, когда в парламент вносятся фальшивые повестки дня, согласно которым в случае ухода правящей партии государственность рухнет.
Депутат выразила убеждение, что спикер НС должен был сформировать делегацию, поехать в аэропорт «Звартноц» и посмотреть, что там происходило 1 февраля, узнать, почему только вчера стоимость билета Ереван-Москва в одну сторону некоторыми авиаперевозчиками была установлена в 1050 долларов?
«Разве вы не хотите поехать и узнать, почему эти люди уезжают сейчас? Они ведь с большими надеждами голосовали за вас в 2018 году», - сказала депутат от фракции «Процветающая Армения» и заметила, что это трагедия, когда люди покидают Родину целыми семьями и со всем своим имуществом.
Наира Зограбян сообщила также, что в результате встречи Гагика Царукяна с авиаперевозчиками были достигнуты договоренности о том, что последние, при продаже билетов, научат граждан, как загружать тест на свои телефоны.