Բերման են ենթարկվել ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության 4 անդամներ
Այսօր առավոտյան ՀՀ Ազգային ժողովի մոտ տեղի ունեցած ակցիայի ընթացքում ոստիկանության բաժանմունքներ բերման են ենթարկվել ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության 4 անդամ։
«Փոխարենը միջոցներ կիրառելու և կանխելու ազգադավ կառավարության հետագա արհավիրքները ոստիկանությունը շարունակում է սպասարկել հայկական շահերին հակասող ռեժիմին և ապօրինի գործողություններ է իրականացնում հայրենիքի կործանման դեմ պայքար ծավալող ՀՀ արժանապատիվ քաղաքացիների նկատմամբ։
Նկարներում Նիկոլ Փաշինյանի ազգադավ քայլերին սատարող պատգամավորների անձնագրերը և իրենց բուն էությունն է»,- նշված է ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ Ազգային ժողովի շենքի մոտից այսօր ոստիկանները բռնի ուժով բերման են ենթրակել  Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով «Հայրենիքի փրկության շարժման» նախաձեռնած բողոքի ակցիայի մի քանի մասնակիցների, այդ թվում նաև ՀՅԴ-ական Գեղամ Մանուկյանին։

Подвергнуты приводу четыре члена Союза молодежи АРФД Армении
Сегодня утром в ходе акции протеста перед зданием Национального Собрания РА 4 члена Союза молодежи АРФД были подвергнуты приводу в отделения полиции.
«Вместо, чтобы принять меры и предотвратить дальнейшие бедствия, причиняемые националистическим правительством, полиция продолжает служить режиму, противоречащему интересам Армении, и осуществляет противоправные действия против достойных граждан Республики Армения, борющихся против уничтожения Родины".
На фотографиях паспорта и вся суть депутатов, поддерживающих предательские шаги Никола Пашиняна», - говорится в заявлении Союза молодежи АРФД.
Напомним, сегодня от здания Национального Собрания РА полиция с применением грубой силы подвергла приводу нескольких участников акции протеста с требованием отставки Никола Пашиняна, инициированной Движением за спасение Родины, в том числе депутата АРФД Гегама Манукяна.