Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 8 նոր դեպք
Փետրվարի 2-ին կատարվել  է 94 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 8 նոր դեպք: Վարակակիրները  նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 21 վարակակիր, իսկ  թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, 2021 թվականին  կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2029 քաղաքացու հետազոտություն, որից  465-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Согласно предоставленным министерством здравоохранения Республики Арцах данным, в Арцахе за сутки подтверждено 8 новых случаев коронавируса.
В Арцахе 2 января проведено 94 теста, 8 из которых оказались с положительным результатом. Инфицированные - контактные лица ранее подтвержденных различных очагов.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 21 пациент, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего проведено 19 309 тестов.
В обшей сложности, в Арцахе с целью лабораторного выявления коронавируса в 2021 году было проведено исследование 2029 граждан, из которых у 465 зарегистрированы положительные результаты анализов.