04.02.2021. Կորոնավիրուսի 147 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 13 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1829 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 147 նոր դեպք: Առողջացել է 352 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 13 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 167568 դեպք, որոնցից 159045-ն` առողջացած, 3107-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 779 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4637 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 656323 թեստավորում:

04.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 147 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 147 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1829 тестах), выздоровели 352 человека.
За минувшие сутки скончались 13 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 четверга, 4 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 167568. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 159045 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3107.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 779.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4637 пациентов. В общей сложности было проведено 656323 тестирования.