Արցախում փետրվարի 3-ին կատարվել է 49 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 10 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Արցախի ԱՆ-ից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 25 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2078 քաղաքացու հետազոտություն, որից 475-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Согласно предоставленным министерством здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) данным, в Арцахе за сутки подтверждено 10 новых случаев коронавируса.
В Арцахе 3 февраля проведено 49 тестов, 10 из которых оказались с положительным результатом. Инфицированные – контактные лица ранее подтвержденных очагов.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 25 пациентов, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности, в Арцахе в 2021 году проведено обследование 2078 человек, у 475 из них ответ теста на коронавирус оказался положительным.