Արցախում փետրվարի 4-ին կատարվել է 46 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 27 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2124 քաղաքացու հետազոտություն, որից 479-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявили 4 новых случая COVID-19
Согласно предоставленным министерством здравоохранения Республики Арцах данным, в Арцахе за сутки подтверждено 4 новых случая коронавируса.
В Арцахе 4 февраля проведено 46 тестов, 4 из которых оказались с положительным результатом. Инфицированные - контактные лица ранее подтвержденных различных очагов.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 27 пациентов, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего проведено 19 309 тестов.
В обшей сложности, в Арцахе с целью лабораторного выявления коронавируса в 2021 году было проведено исследование 2124 граждан, из которых у 479 зарегистрированы положительные результаты анализов.