Ծանրամարտիկները պատրաստվում են ապրիլին Մոսկվայում մեկնարկելիք Եվրոպայի առաջնությանը
Երևանի պետական մարզական օլիմպիական քոլեջում այսօր ավարտվել է ՀՀ տղամարդկանց ծանրամարտի առաջնությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։
Վերջին ակորդը հնչեցրել են գերծանրքաշայինները: Նրանց պայքարին մասնակցել են նաև էջմիածինցի հանրաճանաչ Սիմոն Մարտիրոսյանը, որը ցանկացել է իր ուժերը փորձել ավելի բարձր քաշային կարգում և կանգնել է պատվանդանի երրորդ աստիճանին: Հաղթող է ճանաչվել մեր մյուս անվանի ծանրոդ, գյումրեցի Գոռ Մինասյանը: Նրա համաքաղաքացներից ուժեղագույնի պատվին արժանացել են նաև Գառնիկ Չոլակյանը / 55 կգ / , Նշան Անտոնյանը / 73 կգ / և Սամվել Գասպարյանը / 109 կգ /: Ուժեղագույն ճանաչվեցին նաև քասախցի Մոնթե Միխիթարյանը / 67 կգ /, էջմիածինցիներ Անդրանիկ Պապեյանը / 61 կգ /, Կարեն Մարգարյանը / 81 կգ /, Անդրանիկ Կարապետյանը / 89 կգ /, Դավիթ Հովհաննիսյանը / 96 կգ / և Արսեն Մարտիրոսյանը / 102 կգ /:
Ծանրամարտի գլխավոր թիմը առաջիկայում ուսումնամարզական հավաքներ կանցկացնի Ծաղկաձորում և մայրաքաղաքի Օլիմպավանում: Պարապմունքներում մեծ տեղ կհատակացվի մարզիկների ընդհանուր պատրաստականության բարելավմանը, նպատակով,որ նրանք հաջողության հասնեն Մոսկվայում ապրիլի 4-ին մեկնարկելիք Եվրոպայի առաջնությունում:

Мужской чемпионат Армении по тяжелой атлетике: известны победители
В Ереванском государственном Олимпийском спортивном колледже завершился мужской чемпионат Армении по тяжелой атлетике. Подробности представляет пресс-служба НОК Армении.
Чемпионами Армении 2021 года по весовым категориям стали Гарник Чолакян (55 кг), Андраник Папеян (61 кг), Монте Мхитарян (67 кг), Ншан Антонян (73 кг), Карен Маргарян (81 кг), Андраник Карапетян (89 кг), Давид Ованнисян (96 кг), Арсен Мартиросян (102 кг),  Самвел Гаспарян (109 кг) и Гор Минасян (супертяжелый вес).
Ранее стали известны также золотые медалисты женского первенства: Лариса Арутюнян (45 кг), Карине Авдалян (49 кг), Александра Григорян (55 кг), Изабела Яйлян (59 кг), Ануш Аршакян (64 кг), Милена Хачатрян (71 кг), Эмма Погосян (76 кг), Лиана Гюрджян (81 кг), Татев Акопян (87 кг) и Джульетта Аванесян (+87 кг).