05.02.2021. Կորոնավիրուսի 158 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 2 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2858 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 158 նոր դեպք: Առողջացել է 305 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 2 հիվանդ:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 167726 դեպք, որոնցից 159350-ն` առողջացած, 3109-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  779 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4488 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 659181 թեստավորում:

05.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 158 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 158 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2858 тестах), выздоровели 305 человек.
По положению на 11:00 пятницу, 5 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 167726. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 159350 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3109.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4488 пациентов. В общей сложности было проведено 659181 тестирование.