ՍԴ-ի պաշտոնական կայքէջում նյութ է տեղադրվում հաջորդ օրվա ամսաթվի ներքո. Ռոբերտ Հայրապետյան
«Այսօր (փետրվարի 5) տեղեկություն տարածվեց, որ դեռևս վարչապետի պաշտոնը  զբաղեցնող Փաշինյանը հանձնարարել է ակտիվորեն հանրությանը ներկայացնել, որ պետական մարմիններն ամենօրյա եռուզեռի մեջ են և խոսք չի կարող լինել դրանց կազմալուծված լինելու մասին:
Կարևոր չէ աշխատանքի բովանդակությունը, կայացվող որոշումների որակը, դրանցով խնդիրներ լուծելու մակարդակը, կարևորը ձևն է, աշխատանք կատարելու իմիտացիան: Գործող իշխանության ձեռնադրած Սահմանադրական դատարանի նորանշանակ նախագահ Արման Դիլանյանը ևս ջանք ու եռանդ չխնայելով լծվել է ի կատար ածելու Փաշինյանի հանձնարարականը:
Բանը հասել է անգամ նրան, որ Սահմանադրական դատարանի պաշտոնական կայքէջում նյութ է տեղադրում հաջորդ օրվա ամսաթվի ներքո: Այսօր`փետրվարի 5-ին Արման Դիլանյանը Սահմանադրական դատարանի կազմավորման 25 ամյակին նվիրված ուղերձ է տեղադրել Սահմանադրական դատարանի պաշտոնական կայքէջում` փետրվարի 6-ի ամսաթվի ներքո:
Դա իրավական տիրույթում ոչ այլ ինչ է, քան կեղծիք, պատմական տիրույթում ևս, քանի որ ուղերձը փաստացի տեղադրել է փետրվարի 5-ին և  նշել` «Այսօր լրանում Սահմանադրական դատարանի հիմնադրման 25-րդ տարեդարձը:…», այն դեպքում, երբ Սահմանադրական դատարանը կազմավորվել է փետրվարի 6-ին, իսկ այլ տիրույթներում` անլուրջ, փնթի, անպատասխանատու վերաբերմունք է:
Բազմիցս են եղել հրապարակումներ, որ Արման Դիլանյանն այդպես է ապահովում նաև Սահմանադրական դատարանի բնականոն գործունեությունը:
Վայ սահմանադրական արդարադատությանը… Ինչ ասես մարդն անում է այն ինչ կարող է և ունակ է….
Շնորհակալություն Արման Դիլանյան, որ ուղերձդ չես տեղադրել փետրվարի 31 -ի ամսաթվի ներքո…
Չնայած կարող է այդ օրվա համար էլ նյութ ունես տեղադրելու, ինչ իմանանք…»։
Այսօր տեղեկություն տարածվեց, որ դեռևս վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Փաշինյանը հանձնարարել է ակտիվորեն հանրությանը...

Роберт Айрапетян: На официальном сайте КС Армении материал публикуется  под датой еще не наступившего дня
13:04 06/02/2021
Роберт Айрапетян: На официальном сайте КС Армении материал публикуется под датой еще не наступившего дня
«5 февраля распространилась информация о том, что все еще занимающий должность премьер-министра Пашинян поручил активно представлять общественности, что государственные органы – в повседневной суматохе, посему об их роспуске не может быть и речи.
Неважны при этом содержание работы, качество принимаемых решений, уровень решения проблем в соответствии с ними, главное – форма, имитация выполнения работы. Назначенный действующей властью новый председатель Конституционного суда Арман Диланян также, не жалея сил и энергии, взялся за выполнение поручения Пашиняна.
Дело дошло даже до того, что на официальном сайте Конституционного суда размещается материал под датой следующего дня. Так, 5 февраля Арман Диланян разместил на официальном сайте Конституционного суда посвященное 25-летию формирования КС послание под датой 6 февраля.
В правовой плоскости это не что иное, как подлог, в исторической плоскости тоже, поскольку в послании, которое фактически было размещено 5 февраля, отмечается: «Сегодня исполняется 25 лет со дня основания Конституционного суда», в то время как Конституционный суд был сформирован 6 февраля. В других плоскостях же это легкомысленное, неуклюжее, безответственное отношение.
Было множество публикаций о том, что Арман Диланян именно так обеспечивает и  деятельность Конституционного суда.