06.02.2021. Կորոնավիրուսի 211 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2568 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 211 նոր դեպք: Առողացել է 227 մարդ։ Գրանցվել է 5 մահվան դեպք:
ԱՆ տվյալների համաձայն, փետրվարի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 167937 դեպք, որոնցից 159577-ն` առողջացած, 3114-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 779 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4467 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 661749 թեստավորում:

06.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 211 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 211 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2568 тестах), выздоровели 227 человек.
За минувшие сутки скончались 5 пациентов с коронавирусом.
По положению на 11:00 субботы, 6 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 167937. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 159577 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3114.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 779.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4467 пациентов. В общей сложности было проведено 661749 тестирований.