08.02.2021. Կորոնավիրուսի 89 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 10 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1870 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 89 նոր դեպք: Առողջացել է 156 մարդ: Մահացել է 10 հիվանդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 168177 դեպք, որոնցից 159876-ն` առողջացած, 3123-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 783 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4395 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 666195 թեստավորում:

08.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 89 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 89 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1870 тестах), выздоровели 156 человек.
За минувшие сутки скончались 10 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 понедельник, 8 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 168177. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 159876 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3123.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 783.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4395 пациентов. В общей сложности было проведено 666195 тестирований.