Ռուս խաղաղապահներն ապահովել են 150 տոննա ադրբեջանական բեռի առաքումը Քարվաճառի շրջան
Խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է ապահովել հումանիտար բեռների տարանցումը Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներ: Այդ մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ:
Սոցիալական նշանակության ենթակառուցվածքների և բնակելի տների էներգիայի և ջրամատակարարման համակարգերը վերականգնելու համար Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի երկրորդ ռուսական շարասյունը, որը բաղկացած է եղել 20 KamAZ մակնիշի ռազմական մեքենայից և հինգ ուղեկցող մեքենաներից, ավելի քան 150 տոննա շինանյութ է տեղափոխել Քելբաջարի շրջան: Շարասյան երթուղին անցել է Մատաղիս և Վանք բնակավայրերով:
ՌԴ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ ադրբեջանական կողմին օգնություն է ցուցաբերվել անցյալ տարվա նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ստորագրված եռակողմ հայտարարության պայմանների հիման վրա:

Российские миротворцы обеспечили доставку 150 тонн азербайджанских грузов в Карвачарский район
Миротворческий контингент продолжает обеспечивать транзит гуманитарных грузов между перешедшими под контроль Азербайджанской Республики территориями. Об этом говорится в сообщении, размещенном на официальном сайте Минобороны России.
Для восстановления систем энергообеспечения и водоснабжения социальных объектов и жилых домов вторая российская колонна Центра гуманитарного реагирования, состоящая из двадцати военных автомобилей КамАЗ и пяти сопровождающих машин, доставила более 150 тонн строительных материалов в Кельбаджарский район. Маршрут колонны проходил через населенные пункты Мадагиз и Ванк.
Содействие было оказано азербайджанской стороне на основе условий трехстороннего соглашения России, Армении и Азербайджана от 9 ноября прошлого года.
В заявлении, распространенном Минобороны России говорится, что содействие было оказано азербайджанской стороне на основе условий трехстороннего соглашения России, Армении и Азербайджана от 9 ноября прошлого года.