Թ. Վարդանյան. Կրճատեք քաղաքապետի խորհրդականների, նրանց օգնականների, վարորդների հաստիքները
Երևանի ավագանու «Լույս» խմբացության անդամ Թեհմինա Վարդանյանը դեմ չէ, որպեսզի քաղաքապետարանի ճարտարապետության վարչությունում 20-30 աշխատակից ավելացնեն, քանի որ դրա անհրաժեշտությունը կա, ահռելի գործ կա անելու այդտեղ, սակայն Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի «Քարտուղարություն» և «Անձնակազմի կառավարման բաժին» ստորաբաժանումներում առաջարկվող փոփոխություններով դա չի նախատեսվում:
«1998 հաստիք կա քաղաքապետարանում, երբ քաղաքային թիմը ստանձնեց քաղաքային իշխանությունը: Նախկինում էլ էինք բարձրաձայնել, դրանից հետո էլ, 2,5 տարի բարձրաձայնում ենք, որ օպտիմալացում է պետք:
Կրճատեք քաղաքապետի խորհրդականների,  խորհրդականնների օգնականների, խորհրդականների վարորդների հաստիքները: Խորքային փոփոխություններ են պետք: Բերել եք ու անձնավորված ինչ-որ մղումներով երկու բաժին իրար եք կպցնում: Այսինքն՝ բոլոր պարերը պարել ենք, մնացել է սարի սմբուլը՞, այսինքն՝ մնացել է թեժ-գծի բարեհամբույր աշխատակիցների հարցը»,- ասաց նա:
Թ. Վարդանյանի խոսքով, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի «Քարտուղարություն» և «Անձնակազմի կառավարման բաժին» ստորաբաժանումներում առաջարկվող փոփոխությունները զուտ կոսմետիկ փոփոխություններ են, հիմքում աշխատանքը չի շահելու:
Նշենք, որ Երևանի ավագանու նիստում քննարկվեց ու ընդունվեց  Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի «Քարտուղարություն» և «Անձնակազմի կառավարման բաժին» կառուցվածքային ստորաբաժանումներում վերակազմակերպում և կառուցվածքային փոփոխություններ կատարելու առաջարկը: Մասնավորապես, աշխատակազմի «Քարտուղարություն» կառուցվածքային ստորաբաժանումը վերակազմակերպվում է «Գործերի կառավարման և սպասարկման վարչություն» կառուցվածքային ստորաբաժանման, իսկ «Անձնակազմի կառավարման» բաժինը՝  «Մարդկային ռեսուրսների կառավարման» վարչության:

Т. Варданян: Сократите штаты советников мэра, их помощников, водителей
Член фракции «Луйс» Совета старейшин Еревана Теймина Варданян не против добавить 20-30 сотрудников в архитектурный отдел мэрии, так как в этом есть необходимость, там предстоит огромная работа, но с предлагаемыми изменениями в подразделениях «Секретариат» и «Отдел по управлению персонала» это не планируется.
«В момент, когда городская команда взяла на себя управление городом в мэрии было 1998 штатов. Мы это уже озвучивали, а после этого, уже 2,5 года мы говорим о необходимости оптимизации.
Сократите штаты советников мэра, помощников советников, водителей советников. Нужны глубокие изменения. Руководствуясь некоторыми личными мотивами, вы хотите соединить два отдела. То есть мы «все танцы станцевали», остался только «горная лаванда»? То есть остается вопрос дружелюбных сотрудниках горячей линии», - сказала она.
По словам Т. Варданян, предлагаемые изменения в подразделениях «Секретариат» и «Отдел по управлению персонала» аппарата мэрии Еревана являются чисто косметическими изменениями, работа от этого не выиграет.
Отметим, что на заседании Совета старейшин Еревана было обсуждено и принято предложение о реорганизации и внесении структурных изменений в структурные подразделения «Секретариат», «Отдел по управлению персонала» аппарата мэрии Еревана. В частности, структурное подразделение аппарата «Секретариат» реорганизуется в структурное подразделение «Департамент делопроизводства и обслуживания», а «Отдел по управлению персонала» - в «Управление человеческими ресурсами».